O firmie

O firmieKIM JESTEŚMY?

Pivexin Technology to firma specjalizująca się w
konstrukcji i wszechstronnym wyposażaniu wielu branż
przemysłu. Dodatkowo prowadzimy doradztwo i
wsparcie techniczne.


Wieloletnia działalność zaowocowała doświadczeniem,
które pozwala nam efektywnie i sprawnie
współpracować z naszymi Klientami, którzy doceniają
elastyczność, pomoc techniczną, stabilność dostaw i
dogodne warunki biznesowe.

o_nas_1_1

Firma Pivexin Technology została założona w 2007 roku. Od tego czasu znacznie poszerzyliśmy ofertę. Obecnie nasze produkty znajdują zastosowanie w wielu różnych sektorach przemysłu, takich jak m.in.: automotive, CNC, branża medyczna i farmaceutyczna, maszyny pakujące, ale również branża meblarska czy obórka drewna. Dostarczamy komponenty czołowych producentów.

o_nas_3_1

Główne pole naszej działalności to dystrybucja i sprzedaż produktów Klientom zajmującym się produkcją. W praktyce często oznacza to tworzenie i odkrywanie dla nich nowego rynku. Dostarczamy naszym odbiorcom nie tylko same produkty ale również doświadczenie, wiedzę i wizję, angażując się we współpracę od samego początku aż do zakończenia projektu. Nasze możliwości pozwalają na dostarczenie kompletnego rozwiązania lub nawet poprowadzenie całego projektu. Wysokie kompetencje naszego działu technicznego gwarantują sprawne wdrożenie oraz serwis. Dział logistyki zapewnia natomiast terminowość i bezpieczeństwo dostaw.

o_nas_3

Pivexin Technology skupia się na ciągłym rozwoju. Nawiązujemy współpracę z kolejnymi producentami z całego świata, m.in. z Niemiec, Włoch, Chin, Tajwanu, Czech, Francji, Stanów Zjednoczonych. Podpisujemy kontrakty i umowy na wyłączność dystrybucji niektórych marek w naszym kraju. Tworzymy nowe miejsca pracy i rozbudowujemy nasz zespół, który obecnie liczy już ponad 50 osób. Nasi doradcy techniczni zawsze chętnie służą fachową pomocą, zarówno w temacie doboru jak i serwisu oraz modernizacji.

Rozwój oferty produktowej

2007

Bardzo szeroki wybór elementów niezbędnych do utrzymania ciągłości produkcji i nowych projektów. Oferujemy takie elementy jak: koła łańcuchowe, koła zębate, koła pod pasy klinowe, koła modułowe, listwy, łańcuchy, pasy zębate, śruby trapezowe, nakrętki, elementy montażowe.

Sprężyny gazowe dla różnych systemów otwierania, pozycjonowania i podtrzymywania w całym zakresie regulacji. Sprężyny gazowe z blokadą dla całego zakresu regulacji i równym rozkładem sił na całej długości tłoka. Technologia amortyzacyjna w różnych modelach dla aplikacji wymagających dużych sił. W naszej ofercie mamy również wysokiej jakości amortyzatory przemysłowe i hydrauliczne regulatory prędkości, które mogą być użyte w aplikacjach, gdzie pożądane jest zwiększenie efektywności i wydłużenie żywotności maszyn

Elementy takie jak: siłowniki pneumatyczne zgodne z ISO6432, ISO/VDMA, siłowniki kompaktowe i siłowniki beztłoczyskowe. Dla przygotowania powietrza polecamy jednostki FRL z

2010

Pełen zakres rozwiązań elektrycznych systemów napędowych, włączając silniki AC i DC (również BLDC), wszystkie typy przekładni (ślimakowe, walcowe, walcowo-stożkowe, planetarne, itp.) – również dla silników serwo i krokowych. Silniki i przekładnie z naszej oferty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i świetnym designem. Jako firma projektowa, nie tylko handlowa, potrafimy zaproponować odpowiednie rozwiązanie dla klienta i pomóc mu w realizacji każdego projektu.

2011

Do grona marek, które powierzył naszej firmie dystrybucję na terenie Polski, dołączyła amerykańska marka KOLLMORGEN, producent m.in. najwyższej jakości serwonapędów. Jesteśmy z tego faktu dumni, zwłaszcza, że nasi klienci uzyskują w rezultacie dostęp do rozwiązań i technologii gwarantujących najwyższą wydajność i powtarzalność.

 2013

Pivexin Technology został wyłącznym dystrybutorem marki LiMing Machinery z Tajwanu. LiMing to producent doskonałych przekładni planetarnych, charakteryzujących się wysoką jakością, przystępną ceną, krótkim terminem oczekiwania. To prawdziwy krok milowy w historii rozwoju firmy.

2014

Produkty takie jak prowadnice liniowe i wózki, rolowane i walcowane śruby kulowe i nakrętki, wałki precyzyjne i łożyska liniowe, wsporniki, itp.

Modułowe podnośniki śrubowe serii SG występują w dwóch wersjach (N – śruba nieobrotowa, R – śruba obrotowa) i 11 wielkościach mechanicznych. W związku z kompaktową konstrukcją i szeroką rangą dostępnych akcesoriów, możliwe jest dostosowanie podnośników do konkretnej aplikacji.

Elektryczne aktuatory liniowe. Występują dwie grupy tych produktów: pierwsza jest dedykowana do przemysłu meblarskiego, medycznego i domowego, druga to aktuatory przemysłowe. Nasza oferta zawiera wiele typów aktuatorów, począwszy id klasycznego typu osiowego i kątowych silników przez aktuatory z ruchomą nakrętką z lub bez tuby zewnętrznej, również z nierdzewnymi tłokami. Co więcej, oferujemy rozwiązania z podwójnymi silnikami, naprowadzaniem słonecznym i systemami podnoszenia telewizorów.

Elektryczne aktuatory liniowe. Występują dwie grupy tych produktów: pierwsza jest dedykowana do przemysłu meblarskiego, medycznego i domowego, druga to aktuatory przemysłowe. Nasza oferta zawiera wiele typów aktuatorów, począwszy id klasycznego typu osiowego i kątowych silników przez aktuatory z ruchomą nakrętką z lub bez tuby zewnętrznej, również z nierdzewnymi tłokami. Co więcej, oferujemy rozwiązania z podwójnymi silnikami, naprowadzaniem słonecznym i systemami podnoszenia telewizorów.

2016

Kolejnym etapem naszego rozwoju było stworzenie nowej siedziby firmy. Podjęliśmy ten krok, by sprostać zwiększającemu się zapotrzebowaniu klientów. Bardzo ważną częścią nowej siedziby jest profesjonalne laboratorium, które pozwoli nam na przeprowadzanie pomiarów związanych z projektami i oferowanymi produktami.

2017

Zakończenie budowy i przeniesienie działalności do nowej siedziby firmy, co bezpośrednio wiąże się ze zwiększeniem powierzchni magazynowej.

Do grona marek, które powierzyły naszej firmie dystrybucję na terenie Polski, dołączyły amerykańska słynna firma Kollmorgen oraz równie duży szanghajski producent Moons’. Marka Kollmorgen to producent m.in. najwyższej jakości serwonapędów. Jesteśmy z tego faktu dumni, zwłaszcza, że nasi klienci uzyskują w rezultacie dostęp do rozwiązań i technologii gwarantujących najwyższą wydajność i powtarzalność. Marka Moon’s to z kolei specjaliści od napędów krokowych, serwokrokowych oraz servo DC, znanych z doskonałego balansu jakości, możliwości i ceny.

Chociaż firma Pivexin Technology już od wielu lat dostarczała podnośniki śrubowe, w tym także marki Atlanta, to brakowało nam kompleksowego rozwiązania i marki oferującej produkty o wysokiej jakości, a jednocześnie w przystępnej cenie. W ten oto sposób, kierując się potrzebami naszych klientów, ich aplikacji oraz maszyn, nawiązaliśmy współpracę z niemiecką marką NEFF Gewindetriebe GmbH, stając się jej wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim.

2019

Oferta Pivexin Technology poszerzyła się o panele HMI tajwańskiej marki Novakon, słynącej szczególnie z dobrego oprogramowania, a także o miniaturowe serwo-aktuatory MightyZap (koreańskiej marki IR Robot). Oba typy urządzeń znacząco zwiększyły nasze możliwości i zadowolenie klientów.

Nawiązaliśmy współpracę z włoską marką Nadella. Marka Nadella to tak naprawdę cała grupa podmiotów oraz niezwykle oferta, dla nas jednak najważniejszym jest fakt, że dzięki marce Nadella możemy dostarczać moduły liniowe czy prowadnice wałeczkowe o absolutnie najwyższej jakości, zadowalające nawet najbardziej wymagających klientów i najtrudniejsze aplikacje.

2021

Marka Veichi z Suzhou weszła na polski rynek, a Pivexin Technology został jej wyłącznym dystrybutorem. Veichi to z jednej strony bogata oferta falowników, w tym także falowników dedykowanych konkretnym, specyficznym aplikacjom, jak też i zaawansowane, wydajne serwonapędy. Uzupełnieniem szerokiej oferty marki Veichi są m.in. sterowniki PLC, panele HMI, czy też kontrolery ruchu.

2022

Nasza firma nawiązała bliską współpracę z kanadyjskim producentem kontrolerów CNC (marka myCNC). Dzięki temu nasza oferta dla branży CNC stała się kompletna i wielowymiarowa!

Wdrożenie codmi.pl
To Top